Chytanie si pŕs ako najdostupnejší a prirodzený antistres

To, že sa dotýkate vlastných pŕs neznamená hneď to, že sa chcete vzrušiť. Nie, tieto dotyky nemajú žiaden erotický podtón. Dotyky vlastných prsníkov sú pre nás upokojujúce a často ich používame ako podvedomý protistresový akt.

Ako to funguje?

V prípade, že sa vaša ruka dotkne vašich prsníkov, stimuluje uvoľňovanie hormónu oxytocín – starého dobrého hormónu lásky a vzájomnosti. Zdalo by sa, že tento hormón nemá žiadnu funkciu, keď sme samy a dotýkame sa samy seba, opak je však pravdou. Poskytuje nám uvoľnenie, relaxáciu, zbavuje nás stresu a napätia.

Najdostupnejší antistres

Na jednej strane sa môže zdať čudné, keď sa odreagúvame prostredníctvom vlastných prsníkov, no expertka na reč tela Blanca Cobb však hovorí, že to tak nie je. Prsia sú, navyše najdostupnejším miestom a „padnú“ akurát do ruky tak, aby prsty mohli začať svoj relaxačný tanec. Niekedy si prsník len stlačíme, inokedy premasírujeme.

Podčiarknuté a zrátané

Dotyky vlastných prsníkov sú skvelou pomôckou na odbúravanie stresu a môžeme byť rady, že k ním nemáme ďaleko.

Koniec koncov, muži to majú o dosť zložitejšie, no aj oni siahnu po našich prsníkoch častokrát preto, aby minimalizovali stres. Všímajte si, za akých okolností vaša ruka smeruje úplne nenápadne a bez vášho vedomého pokynu na váš hrudník – budete prekvapená!

Foto: unsplash.com