Chcete, aby bol váš pes šťastný? Dodržiavajte tieto 3 pravidlá!

Hovorí sa, že pes je najlepším priateľom človeka. No čo by na to povedal pes? Súhlasil by s tým aj on? Ak chcete, aby bol váš pes šťastný, prečítajte si týchto 6 tipov, držte sa ich a nevynechajte ani jeden.

1. Domácnosť nie je operačka

Áno, čistota je síce dôležitá, ako sa hovorí, je pol života, ale neskracujte si ho zbytočne rozčuľovaním sa nad maličkosťami. Nemusíte upratovať od rána až do večera. Pár psích chlpov na pohovke ešte nikoho nezabilo.

2. Hračky nie sú všetko

Ohryzáva váš pes nohu na stole alebo zožral pár topánok, tak mu idete nakúpiť hračky, aby to už viac nerobil? Nemusíte kvôli tomu nakupovať ako bláznivý. On má určite hračiek dosť a ide mu o niečo viac. Pravdepodobne sa snaží upútať vašu pozornosť. Na rozdiel od milenky on nepotrebuje, aby ste ho zahŕňali drahými darmi. Stačí, ak sa s ním zahráte – hoci aj s obyčajným špagátom.

3. Skrývačka je najlepšia

Určite ste sa ako deti veľmi radi hrali na skrývačky. Rovnako je na tom aj váš pes. No je tu jeden rozdiel. Pred ním sa tak ľahko neschováte, pretože má tú najlepšiu detektívnu pomôcku a tou je jeho nos. Namiesto seba mu po domácnosti poskrývajte rôzne maškrty.

Foto: unsplash.com