3 dobre mienené spôsoby, ako zmiernite stres a úzkosť

Či už je to momentálna situácia alebo ak na konci dňa zistíte, že ste niečo neurobili ale neviete si spomenúť čo to bolo. To náš často dostáva do ešte väčšieho stresu ako predtým. Máme pre vás dobre mienené spôsoby, ako zmiernite stres a úzkosť. Nie, nič vám predávať nebudeme, s týmto si viete poradiť aj s tým, čo máte doma.

1. Zapáľte si sviečku

Používanie éterických olejov alebo pálenie vonných sviečok môže pomôcť znížiť pocit stresu. Niektoré vône sú obzvlášť upokojujúce, a to napríklad: levanduľa, ruža, vetiver, bergamot, harmanček rímsky, pomarančový kvet – Neroli, santalové drievko.

2. Zapisujte si

Ak ste na niečo počas dňa zabudli, hneď si to zapíšte, že čo chcete za ten ďalší deň vyriešiť a čo je pre vás dôležité a prvoradé. Nie ste stroj a preto sa niektoré veci jednoducho v ten deň stihnúť nedajú. Stanovte si hranice, čo je najdôležitejšie a to urobte. Ostatné počká. Tiež si zapisujte, za čo ste vďačné. Pretože práve vďačnosť môže pomôcť znížiť stres, keďže sa tým sústredíte na pozitívne veci, ktoré sú vo vašom živote dôležité.

3. Žujte žuvačku

Jedna štúdia ukázala, že ľudia, ktorí žuli žuvačku mali väčší pocit pohody a menej stresu. Jedným z možných vedeckých vysvetlení je to, že žuvanie žuvačky podporuje tok krvi do mozgu. Jedna nedávna štúdia dokonca zistila, že keď ľudia silnejšie žuvali, tak úľava od stresu bola najväčšia.

Foto: unsplash.com