Používate celý rok tú istú vôňu? Možno robíte chybu!

Používate celý rok tú istú vôňu? Možno robíte chybu!

Väčšina z nás má svoju obľúbenú vôňu aj niekoľko rokov, prípadne je nútená ju zmeniť až vtedy, keď ju prestanú vyrábať. Letné dni však začali naplno útočiť na naše zmysly a my sa chceme cítiť sviežo a neodolateľne. A k tomu neodmysliteľne patrí vhodná letná vôňa!

Používate celý rok tú istú vôňu? Možno robíte chybu!
(zdroj: unsplash.com)

Sviežosť a ľahkosť je základ

Výberu letnej vône by ste mali venovať dostatočnú pozornosť, aby bola jemná a nevtieravá a pritom nezabudnuteľná. Možno ste nevedeli, že parfém v lete na pokožke reaguje odlišne. V teplom počasí sa nám totiž prirodzene rozširujú póry a vlhkosť sa z pokožky rýchlejšie odparuje. Preto aj parfém pôsobí omnoho intenzívnejšie než v zimných mesiacoch. V lete teda určite siahnite po vôňach, ktoré majú “chladivý” efekt. Čo to znamená? Že obsahujú niektorú z týchto zložiek: konvalinka, ruža, jazmín, zelené jablko, bazalka, ananás, broskyňa, čučoriedka, rozmarín a mäta.

Príprava na nanesenie parfumu

V lete teda určite siahnite po citrusovo-kvetinovej vôni, citrusovo-zelenej, kvetinovo-ovocnej alebo kvetinovo-zelenej. Nezabudnite aj na to, že aby ste si svoj letný parfém mohli vychutnávať čo najdlhšie, musíte dodať svojej pokožke potrebnú hydratáciu. Výborne sa na to osvedčili napríklad prípravky s kokosovým olejom. Krémovať by ste sa mali aspoň dvakrát denne (denným aj nočným krémom) a, samozrejme, nezabúdať ani na pitný režim, ktorý je v lete dôležitý aj kvôli vysokým teplotám. Parfum potrebuje na svoje rozvinutie ľudské teplo, preto je v tomto ročnom období jeho nanášanie o niečo jednoduchšie, než inokedy – ak ho nanesiete na prakticky akékoľvek odporúčané miesto, je vysoko pravdepodobné, že ho o chvíľu ucítite. Všeobecne sa odporúča parfém nanášať na zápästia, krk, spánky, oblasť za ušami, dekolt, lakťové jamky, podkolenné jamky či členky.

Buďte ako v romantickom filme

V lete si dajte pozor aj na skladovanie parfumu. Zlatým pravidlom je, že by nemal byť nikdy vystavený priamemu slnečnému svetlu. Parfum si teda v lete buď nechajte v krabičke, alebo ho uložte do zavretej skrinky či šuflíka. UV lúče by ho totiž mohli znehodnotiť a úplne zdeformovať jeho vôňu. Ďalšou veličinou, ktorá môže spôsobiť podobné škody, je kyslík. Parfém preto ihneď po použití zatvorte, no v žiadnom prípade ho neprelievajte do iného flakónika. Podľa legendárnej módnej návrhárky Coco Chanel sa má žena navoňať tam, kde túži byť pobozkaná. Určite si v tejto súvislosti vybavíte rad scén z romantických filmov, v ktorých muž nežne pobozká ženu na krk a potom je úplne omámený jej vôňou. Dámy, oblečte si šaty s rafinovane poodhaleným dekoltom, naneste naň kvapku (ale naozaj iba kvapku) parfumu a užívajte si naplno pozornosť, ktorú vyvoláte. Pri kúpe svojho ideálneho letného parfumu určite nezabudnite využiť zľavy na parfémy alebo Notino zľavové kódy.