Všetko, čo potrebujete vedieť o strome živote

Všetko, čo potrebujete vedieť o strome živote

Všetko, čo potrebujete vedieť o strome živote
Všetko, čo potrebujete vedieť o strome živote (zdroj: komerčný článok)

Ako strom života vyzerá?

  • Široké rozrastajúce sa korene,
  • silný kmeň,
  • košatá koruna s vetvami, ktoré sa rozrastajú doširoka
  • a to všetko uzavreté v kruhu (nemusí byť vždy).

Či už sú to prívesky na strieborných retiazkach, maľby v izbách či drevorezby, nikdy im tieto základné parametre nechýbajú.

Pôvod stromu života

Aj keby sme veľmi chceli, strom života nepriradíme k žiadnej konkrétnej kultúre ani náboženstvu. Objavuje sa naprieč všetkými v takmer totožných podobách a väčšinou formou amuletov alebo kresieb. Symbolika spätá so životom, plodnosťou a energiou je totiž dôležitá pre všetkých ľudí bez rozdielu.

Zo semienka k mohutnému kmeňu a košatej korune

Niektoré stromy sú na Zemi aj 5 tisíc rokov. Zrodenie niečoho tak mohutného, ako je strom, z niečoho tak maličkého, ako je semienko, je samo o sebe fascinujúce. A tento proces vyjadruje nekonečnú silu prírody a život sám. Niet divu, že ho ľudia chcú nosiť stále pri sebe, aby z neho čerpali pozitivitu.

  • Sila, pokoj, stabilita,
  • znovuzrodenie, plodnosť, kolobeh života,
  • rodina, prepojenie, individualita.

Individualita je v súčasnosti dôležitá

A ľudstvo si ju veľmi hýčka. Tak ako žiadny človek nemá na svete totožného dvojníka, tak ani žiadne dva rovnaké stromy v prírode nenájdete. Symbolické šperky so stromami života preto prinášajú posilnenie sebavedomia a kladú dôraz na osobnosť každého svojho nositeľa.

Všetko v jednom

V jednom jedinom symbole – strome života je ukryté všetko podstatné, čo je v živote dôležité. Preto je jeho symbol tak obľúbený a rozšírený. Nešliapnete vedľa, keď ho blízkemu človeku darujete napríklad ako prívesok na retiazke, aby ho mohol nosiť neustále pri sebe.

Komerčný článok