Líčenie krok po kroku pre začiatočníčky. Najlepšie tipy a triky

Každá z nás sa chce páčiť a chce vyzerať upravene. Na to nepotrebujete vrstvy mejkapu, umelé riasy alebo nechty. Stačí zvýrazniť tie správne miesta a zakryť menšie nedokonalosti. Užitočné je to hlavne počas leta, pretože vtedy nechce mať nikto z nás na pleti ťažkú vrstvu, cez ktorú nemôže pokožka dýchať. Ktoré zásady by ste mali pri jednoduchom líčení dodržiavať?

Líčenie krok po kroku pre začiatočníčky (Foto: unsplash.com)

Základom je pripravená pleť

Líčenie sa začína úž ráno v kúpeľni, pri nanášaní starostlivosti o pleť. Nie všetky mejkapy si totiž sedia s vaším obľúbeným krémom. Treba nájsť teda čo najlepšiu kombináciu, aby vám vaše dielo na tvári vydržalo čo najdlhšie. Ako prvé si pleť vyčistite gélom alebo pleťovou vodou. Nasledovať by mal krém, ktorý by mal pleť hydratovať a vypnúť, aby vyzeral mejkap dobre. Po kréme ešte odporúčame nanášať SPF a to počas celého roka, nie len v lete. Takto bude vaša pleť pripravená.

Líčenie tváre

Nasleduje líčenie tváre. Ak nemáte radi hrubé vrstvy, tak ako základ odporúčame použiť ľahký mejkap, prípadne len korektor v kombinácií s púdrom. Pleť tak zjednotíte, zakryjete konkrétne problematické miesta, no stále nebudete cítiť hrubú vrstvu na tvári. Aby ste na tvár vrátili opäť život, tak na líčka a čelo použite bronzer a lícenku. Obľúbený je aj rozjasňovač na vršok lícnych kostí, no ak máte mastnú pleť, tak sa vám bude počas dňa lesknúť aj sama.

Jeden výrazný prvok

Keď je pleť pripravená, nasleduje líčenie obočia, očí a pier. Obočie si najjednoduchšie vyplníte ceruzkou alebo zafarbeným gélom. Ten vám obočie aj zafixuje. Potom si vyberte, čo chcete na svojej tvári zvýrazniť – pery alebo oči? Podľa toho jednu časť namaľujte len jemne a druhú zvýraznite. Ak chcete výrazné pery, tak zvoľte napríklad červený rúž, no oči dokončite len špirálou. Pri výrazných očiach sa môžete vyhrať s farebnými tieňmi a umelými riasami, no pery by mali byť neutrálne.

Len kvalitný MAKE-UP

Bez kvalitného mejkapu to proste nepôjde. Mal by to byť základ. Ktorý však vybrať? Nákupná poradňa porovnávala, testovala, hodnotila a výsledkom je výber v článku najlepší make up na https://www.nakupnaporadna.sk/najlepsi-make-up/ tých najobľúbenejších, kvalitných a vyhľadávaných produktov. S týmito rozhodne urobíte len dobre, už si stačí vybrať len správny odtieň pre váš typ pokožky, aj s tým poradí spomínaný článok.