Menej známe fakty o celulitíde a ako na jej liečbu

I keď celulitídu mnohé ženy považujú ako za defekt krásy, je prirodzená a normálna. Čo všetko potrebujete vedieť a ako je to z jej liečbou v buducnosti?

Menej známe fakty

Celulitídou môžu trpieť ženy všetkých typov tela a s rôznou hmotnosťou. Dokonca aj chudé ženy. Je však pravdou, že čím viac telesného tuku máte, tým je väčšia pravdepodobnosť výraznejšej pomarančovej kože.

Ani diéta nemusí zmierniť celulitídu, niekedy dokonca naopak – ešte viac ju zvýrazní. Pokožka totiž môže pri chudnutí ochabnúť, a tým celulitídu ešte zvýrazní.

V prípade, že trpíte celulitídou tak viete, že jej liečba nie je jednoduchá. Ani liposukcia, ktorá je často propagovaná ako zákrok proti celulitíde ju nemusí vyriešiť, naopak často stav zhorší.

Liečba celulitídy v budúcnosti

Práve prebiehajú klinické štúdie, nového spôsobu spevňovania spojivového tkaniva – injekciami kolagenázy. Kolagenáza je enzým, ktorý štiepi kolagén. Nová metóda by mala byť jednoduchým nechirurgickým spôsobom na vyhladenie pokožky. Je veľký predpoklad, že to bude prvá skutočne účinná metóda proti problému, ktorý trápi väčšinu žien.

Foto: pixabay.com